wooden-partition-banner-2

پارتیشن چوبی

پارتیشن چوبی در طراحی داخلی خانه،شرکت یا اداره نقش بسیار مهمی می تواند داشته باشد.با استفاده از پارتیشن بندی اداری، فضاهای محیط کار یا شرکت به بخش های مجزا تفکیک می شوند و معمولا هر یک از بخش ها در اختیار یکی از کارمندان یا کارکنان قرار داده می شود. امروزه بسیاری از محیط های کاری به کمک پارتیشن بندی تفکیک می شوند. پارتیشن ها را می توان دیواره های نازک و سبکی نامید که برای تفکیک و تقسیم فضاهای داخلی به کار می روند. پارتیشن ها در طراحی داخلی فضاهای مختلفی کاربرد دارند. یکی از این فضاها، فضای کار است. پارتیشن بندی اداری سبب تمرکز قوی تر افراد روی کار می شود و از شلوغی محیط کار نیز می کاهد که این امر، خود باعث ایجاد آرامش بیش تر در محیط کار می گردد. با توجه به هدفی که برای استفاده از پارتیشن چوبی اداری وجود دارد، ممکن است پارتیشن چوبی مورد استفاده به شکل ثابت یا متحرک به کار رود. پارتیشن های اداری، دارای مدل های مختلفی هستند که شما می توانید با در نظر گرفتن نیاز و سلیقه خود، گزینه دلخواه را از میان آن ها انتخاب کنید. از جمله پارتیشن های اداری از نظر جنس می توان به پارتیشن های ام دی اف و پارتیشن های شیشه ای اشاره کرد. همچنین از نظر لایه، پارتیشن ها به دو دسته تک جداره و دو جداره تقسیم می شوند.
پارتیشن چوبی

برای مشاهده برخی از نمونه کارهای پارتیشن چوبی شرکت آکاژو به صفحه نمونه کار پارتیشن چوبی مراجعه کنید 

قیمت پارتیشن اداری

با وجود مزیت های زیادی که استفاده از پارتیشن چوبی در فضای داخلی ایجاد می نماید، نیاز به کسب اطلاعات درباره ساخت پارتیشن چوبی مناسب و قیمت پارتیشن های چوبی در این زمینه مهم است. قیمت پارتیشن های اداری به فاکتورها و خصوصیات زیادی بستگی دارد. در ادامه، ضمن معرفی این فاکتورها به شما روشی ساده برای آگاهی از قیمت پارتیشن های چوبی معرفی خواهیم کرد.

یکی از عوامل اصلی موثر در قیمت پارتیشن چوبی اداری، جنس مصالحی است که برای ساخت آن به کار رفته است. امروزه معمولا از پارتیشن های اداری چوبی دوجداره یا تک جداره استفاده می شود.

عامل بعدی در تعیین قیمت پارتیشن، مدل، طراحی و نحوه پیاده سازی آن در فضاست. هر چقدر کیفیت طراحی و دقت در اجرای پارتیشن بالاتر رود، قیمت پارتیشن نیز افزایش پیدا می کند. بایستی توجه داشت که پارتیشن ها یکی از بخش های مهم و تعیین کننده در ساختار دکوراسیون داخلی می باشند و از این رو، به کار بردن پارتیشن های بی کیفیت، توصیه نمی شود.

با توجه به تنوع نحوه پیاده سازی پارتیشن ها توسط شرکت های مختلفی که در این حیطه، خدمات ارائه می دهند و همچنین مصالح و ابزار آلاتی که پارتیشن ها با استفاده از آن ها اجرا می شوند، قیمت های گوناگونی برای پارتیشن ها ارائه می شود. افرادی که در این زمینه فعالیت دارند، باور دارند که خلاقیت و اجرای اصول در پیاده کردن پارتیشن ها نقش مهمی در بازخورد استفاده از آن ها ایفا می کند. به عبارت دیگر، کارایی یک پارتیشن ارزان قیمت که به صورت اصولی کار گذاشته شده است، به مراتب بیش تر از پارتیشن گرانی است که اجرای آن طبق اصول پیش نرفته است.

قیمت پارتیشن اداری

انواع پارتیشن اداری

پارتیشن های اداری در انواع گوناگونی از جمله پارتیشن تک جداره، دو جداره، فریم لس، کلاسیک، شیشه ای،چوبی و غیره عرضه می شوند. علاوه بر این مدل ها، انواع دیگری مثل پارتیشن های شیشه ای سکوریت، بلوک شیشه ای، ترکیب شیشه و استیل و پارتیشن هایی که قابلیت حرکت روی ریل دارند نیز موجود هستند.هر کدام از این انواع، علاوه بر این که قیمت متفاوتی دارند، مزایا و معایب مختلفی را نیز در بر می گیرند که باید حتما پیش از سفارش و انتخاب گزینه مورد نظر، در نظر گرفته شوند. نوع فعالیتی که در فضای کار صورت می گیرد، فضای در دسترس برای اجرای پارتیشن، توقعاتی که کارفرما دارد و خیلی مسائل دیگر روی انتخاب نوع پارتیشن اداری تاثیرگذار می باشند. به همین خاطر، بهتر است در این زمینه با یکی از کارشناسان ما مشورت نمایید.
پارتیشن اداری

پارتیشن تک جداره

امروزه می‌ توان شاهد انواع مدل‌ های پارتیشن‌ های اداری بود. به‌ عنوان مثال پارتیشن ‌های چوبی، شیشه‌ ای، ام دی اف، لمینیتی، پرتابل که در بالا آن را شرح دادیم و غیره؛ انواع پارتیشن ‌های اداری هستند که با توجه به سلیقه هر فردی در محیط‌ های مختلف استفاده می‌ شوند. حال سوالی که ممکن است برای شما به وجود آید که پارتیشن تک‌ جداره چیست؟

باید ذکر کنیم پارتیشن‌ های تک‌ جداره به انواعی از تقسیم کننده‌ها گفته می شود که نیازی به متصل شدن، به سقف ندارند. در مطالب بالا بیان کردیم که پارتیشن‌ ها همانند یک دیوار پیش ساخته می‌ باشند و از همین‌ رو حتما باید به سقف متصل شوند تا هم مستحکم تر باشند و هم جلوه زیباتری را ایجاد کنند. البته لازم به ذکر است بیان کنیم که پارتیشن‌ های نیمه‌ ای هم وجود دارد که طرح و مدل آن ‌ها کلا به‌ صورت نیمه است.

پارتیشن تک‌ جداره هم کاملاً تا سقف هستند، اما تفاوت بارز آن ‌ها با دیگر مدل ‌های تقسیم کننده این است که از  سقف وابسته نیستند، یعنی اگر شما بخواهید در یک مکانی که از پارتیشن استفاده کرده اید، سقف آن را بردارید؛ پارتیشن در جای خود ثابت می‌ ماند و بدون هیچ تغییر حالتی شکل خود را حفظ می ‌کنند. حال پارتیشن ‌های تک‌ جداره برای کاربردهای بسیار زیادی استفاده می ‌شوند که در ادامه راجع‌ به آن‌ ها توضیحات بیشتری می ‌دهیم.

پارتیشن تک جداره

ویژگی پارتیشن های تک جداره

پارتیشن های تک‌ جداره ویژگی‌ های بسیار زیادی دارند. در واقع زمانی‌ که افراد برای خرید پارتیشن اقدام می ‌کنند، با توجه به ویژگی‌ ها و مزایایی که انواع پارتیشن ‌ها دارند آن ‌ها را انتخاب می ‌کنند. حال برخی از ویژگی ‌های تقسیم کننده های تک جداره شامل موارد زیر می‌ باشند؛

متصل نبودن به سقف

در مطالب بالا هم به این‌ موضوع اشاره‌ زیادی کردیم که پارتیشن‌ های تک‌ جداره به سقف متصل نیستند. از همین‌ رو می‌ توان آن‌ ها را به‌ راحتی جا به ‌جا کرد و همچنین در هنگام انتقال نیازی نیست که از راهکارهای خیلی دشواری استفاده نمود. به‌ عنوان مثال شما می‌ خواهید که محل پارتیشن را تغییر دهید یا درکل محیط دکوراسیون خود را تعویض کنید؛ در این صورت اگر از بقیه پارتیشن ها یا دیوارهای پیش‌ ساخته استفاده کرده باشید، برای جداسازی آن ‌ها از سقف حتما باید از افراد مجربی کمک بگیرید تا با استفاده از وسایل مخصوص خود پارتیشن ‌ها را جدا کنند.

اما برای پارتیشن‌ های تک‌ جداره نیازی به این ‌همه دردسر نیست و تنها افراد متخصص آن ‌ها را به راحتی جا به‌ جا کرده و دوباره متصل می ‌نمایند. توجه داشته باشید  منظور از  این ‌که پارتیشن ‌های تک‌ جداره به سقف متصل نیستند، این نیست که از  مقاومت خوبی برخوردار نیستند. برعکس پارتیشن‌ های تک ‌جداره در مقلیسه با هم نوعان خود، مقاومت بسیار عالی دارند و در اثر ضربه‌ های مقاوم آسیب نمی‌ بینند.

با وجود این‌ که به سقف متصل نیستند، می‌ توان گفت این مدل پارتیشن ها، جزو دسته پارتیشن‌ های ایمن و محکم نیز محسوب می ‌شوند که شما می ‌توانید آن ‌ها را در انواع و طرح‌ های مختلفی برای محیط کار خود سفارش دهید.

زیبایی و ظرافت

نکته بارز دیگر که در خصوص پارتیشن ‌های تک ‌جداره وجود دارد، زیبایی و ظرافت بسیار زیاد این مدل پارتیشن‌ ها است. در واقع پروفیل‌ های استفاده‌ شده در پارتیشن‌ های تک‌ جداره بسیار نازک و ظریف هستند و از همین رو باعث کاهش زیبایی آن ‌ها نمی ‌شوند. می‌ توان پارتیشن ‌های تک‌ جداره شیشه‌ ای را جزو دسته مدرن‌ ترین و شکیل‌ ترین تقسیم کننده ‌های محیط کار، محسوب کرد.

توجه داشته باشید که اگر قصد خرید پارتیشن تک ‌جداره را دارید پیشنهاد ما به شما این است که مدل ‌های شیشه‌ ای را انتخاب کنید. زیرا این پارتیشن ‌ها همان‌ طور که ذکر شد ظرافت و جلوه بسیار زیبایی دارند و اگر درست طراحی شوند و در مکان مناسبی از محیط کار قرار گیرند، می ‌توانند جلوه  یک محیط ساده را به یک مدیر محیط مدرن و اروپایی تبدیل نمایند.

اگر جزو دسته افرادی هستید که می‌ خواهید محل کار شما زیباترین دکوراسیون را داشته و  کوچک ‌ترین جزئیات آن بدون نقص باشد، پیشنهاد ما به شما استفاده کردن از پارتیشن‌ های تک ‌جداره شیشه‌ ای می‌ باشد که زیبایی و ظرافت را به شما هدیه می‌ دهد.

کم بودن وزن

امروزه می‌ توان انواع پارتیشن‌ ها را مشاهده نمود که معمولاً وزن نسبتاً زیادی دارند و همین موضوع باعث ایجاد مشکل و در هنگام نصب آن‌ ها می شود. نکته بارز دیگری که در خصوص پارتیشن‌ های تک ‌جداره وجود دارد که کم ‌وزن بودن آن‌ ها می ‌باشد. در  واقع این پارتیشن‌ ها وزن بسیار کمی داشته و از همین‌ رو می‌ توان آن‌ ها را جزو سبک‌ وزن ترین مدل‌ های پارتیشن نیز محسوب کرد.

این کم بودن وزن باعث می‌ شود تا نصب سریع‌ تر انجام گیرد و همچنین افراد در هنگام انتقال و جا به‌ جایی دچار مشکلاتی نشوند. مخصوصاً پارتیشن‌ های شیشه ‌ای که در بالا به آن‌ ها پرداختیم؛ وزن ‌های خیلی کمی نسبت ‌به مدل‌ های چوبی و غیره دارند. در کل به دلیل ساخت متفاوت پارتیشن ‌های تک‌ جداره، آن ها بسیار سبک هستند.

به‌ عنوان مثال اگر شما قصد خرید یک پارتیشن چوبی معمولی را داشته باشید یا همان ام دی اف که همه ما با آن‌ ها آشنایی داریم، قطعا می‌ توان به‌ راحتی متوجه زیاد بودن وزن پارتیشن ‌ها شد. این زیاد بودن وزن باعث می‌ شود که شما اگر بخواهید محیط دکوراسیون محل کار را تعویض کنید با مشکلاتی مواجه شوید.

از همین‌ رو پارتیشن‌ های تک‌ جداره را تهیه نمایید که بسیار وزن کمی دارند و به ‌راحتی می ‌توانید در مدت‌ های مختلفی به دلیل کم بودن وزن و متصل نبودن آن ‌ها به سقف، مدام دکوراسیون محل کار را تعویض نمایید.

قیمت کم

یکی دیگر از ویژگی‌ های پارتیشن‌ های تک ‌جداره قیمت مقرون‌ به‌ صرفه آن ‌ها می ‌باشد. با توجه به مطالبی که در بالا بیان شد، بدون ‌شک متوجه شده ‌اید که این مدل پارتیشن و بسیار کاربردی هستند و استفاده‌ کردن از آن‌ ها می‌ تواند به سود افراد باشد. حال نکته بارز دیگر پارتیشن‌ های تک ‌جداره قیمت مقرون ‌به‌ صرفه‌ آن ‌ها است.

این پارتیشن‌ ها با قیمت کم خود تمام کاربران و مخاطبان را  از خود راضی نگه‌ داشته و همچنین با ارائه دادن کالاهای با کیفیت سعی می ‌کنند تا افراد را برای خرید پارتیشن‌ های تک‌ جداره راضی کنند. شاید سوالی برای شما به وجود آید که چگونه می‌ توان پارتیشن تک ‌جداره با کیفیت را خریداری نمود. باید ذکر کنیم برای خریداری تقسیم کننده ‌های تک‌ جداره با کیفیت، شما باید به نکات مهمی توجه داشته باشید.

به‌ عنوان مثال زمانی‌ که یک فروشنده معتبر یا یک وب ‌سایت مشهور و مجرب را در خصوص خرید انواع پارتیشن‌ های اداری انتخاب نمایید، دیگر نیازی نیست نگران باشید که آیا جنس پارتیشن‌ ها خوب و با کیفیت است یا خیر.

زیرا آن ‌ها جنس و کالای با کیفیتی را به شما ارائه می ‌دهند. همچنین با خرید از یک مجموعه و وب‌ سایت معتبر، شما می ‌توانید از قیمت انواع پارتیشن مطلع شوید و  آن ‌ها را طبق سلیقه خود خریداری کنید.

پارتیشن تک جداره

قیمت پارتیشن تک جداره

با توجه به وضعیت اقتصادی امروز مبحث قیمت پارتیشن‌ های اداری ممکن است برای خیلی از افراد موضوع مهمی باشد. اگر بخواهیم توضیحی راجع ‌به قیمت پارتیشن ‌ تک‌ جداره دهیم، می‌ توان گفت این پارتیشن‌ ها نسبت ‌به مدل و انواع خود قیمت متفاوتی داشته باشند.

به ‌عنوان مثال اگر شما می‌ خواهید پارتیشن شیشه ‌ای را خریداری نمایید، قطعا قیمت آن گران‌ تر از یک پارتیشن تک ‌جداره آلومینیومی است. با توجه به مصالحی که در ساخت آن‌ ها به‌ کار رفته قیمت متفاوتی نیز دارند. توجه داشته باشید که برای مطلع شدن از قیمت هر نوع پارتیشن باید حتما به وب ‌سایت ما مراجعه کنید تا هر آنچه که نیاز دارید را در اختیار شما قرار دهیم.

قیمت پارتیشن تک جداره

پارتیشن چوبی اداری تک جداره

پارتیشن های چوبی اداری تک جداره، عموما از یک لایه ام دی اف تشکیل می شوند . این پارتیشن ها در اندازه های متنوعی ساخته می شوند و افرادی که مایل هستند در فضای کار خود از پارتیشن های تک جداره بهره بگیرند، می توانند با توجه به نیاز و سلیقه خود به انتخاب بپردازند. پارتیشن های چوبی تک جداره در ابعاد کوتاه، متوسط، بلند و تا سقف عرضه می شوند. مهم ترین مزیت به کار بردن این پارتیشن ها این است که قرار گرفتن آن ها روی کف فضا خیلی ساده است، زیرا پایه های متعددی دارند.

قطر پارتیشن های چوبی اداری تک جداره، معمولا شانزده میلی متر می باشد. خوب است بدانید که این پارتیشن های از قابلیت نصب قفل و دستگیره نیز برخوردار می باشند. تنها ایراد این پارتیشن ها این است که برای فضاهای شلوغ، کارایی مناسبی ندارند. مزیت آن ها نیز قیمت مناسب و وزن کم آن ها می باشد. در ضمن، شما می توانید لوگوی شرکت خود را نیز روی آن ها حک نمایید.

مدل دیگری از انواع پارتیشن ‌های اداری، پارتیشن‌ های تک‌ جداره می‌ باشند. در واقع می ‌توان گفت این مدل پارتیشن ‌ها جزو زیباترین و همچنین مدرن ترین تقسیم کننده های اداری محسوب می‌ شود که طرفداران بخصوص خود را دارند.

این پارتیشن ‌های زیبا و ظریف را می ‌توان در هر محیطی استفاده نمود و با هر نوع دکوراسیونی آن ‌ها را ست کرد. توجه داشته باشید که پارتیشن‌ های تک‌ جداره تفاوت نسبتاً بارزی با دیگر پارتیشن ‌ها دارند و استفاده نمودن از آن باعث می‌ شود تا محیط دکوراسیون شما از یک فضای بسیار ساده به یک محل کار مدرن تبدیل شود.

پارتیشن چوبی اداری

پارتیشن چوبی اداری دو جداره

دسته دوم پارتیشن های چوبی اداری بر اساس طبقه بندی بر مبنای لایه، پارتیشن چوبی دو جداره است. اگر در محیط کار شما رفت و آمد زیادی صورت می گیرد و به عبارت دیگر، یک محیط کار شلوغ دارید، ما پیشنهاد می کنیم برای تفکیک فضا از پارتیشن های چوبی اداری دو جداره کمک بگیرید. این پارتیشن ها ضخامت بیش تری دارند که در حدود دوازده سانتی متر است.ارتفاع ان ها نیز مثل پارتیشن های تک جداره می تواند متنوع باشد و شما می توانید گزینه مورد نظر خود را از میان آن ها پیدا کنید. مهم ترین خصوصیت این پارتیشن ها این است که از نظر طراحی، دارای تنوع زیادی هستند و در نتیجه، دامنه انتخاب شما را وسعت می دهند. این پارتیشن های چوبی از مقاومت بسیار خوبی نیز برخوردارند.

مدل دیگری از انواع پارتیشن ‌های اداری، تقسیم کننده های دو جداره می‌ باشند. این پارتیشن‌ ها جزو دسته مقاوم‌ ترین و مستحکم‌ ترین پارتیشن‌ ها تا به امروز محسوب می ‌شوند و این‌ موضوع به دلیل مواد استفاده‌ شده در ساخت آن‌ ها است. این تقسیم کننده‌ های دو جداره قابلیت ‌های بسیار زیادی دارند. به‌ عنوان مثال یکی از قابلیت‌ های بارز آن ‌ها، دودی کردن شیشه ‌ها و … می‌ باشد.

اگر می‌ خواهید که برای محیط کار خود پارتیشن با دوام، با کیفیت و ضد ضربه ای را خریداری کنید، به شما پارتیشن ‌های دو جداره را پیشنهاد می کنیم. اگر با مطالبی که در بالا بیان شد، دقت کرده باشید قطعا متوجه شده ‌اید که پارتیشن تک‌ جداره پارتیشن هایی بودند که به سقف متصل نمی ‌شدند. حال این پارتیشن ‌ها دوجداره هستند و از نظر کیفیت، می ‌توان گفت در رتبه بالاتری نسبت ‌به تک ‌جداره ها قرار دارند.

معمولاً از آنجایی ‌که محیط کار محلی است که عبور و مرور زیاد است و  افراد بسیاری در آن رفت ‌و آمد می ‌کنند، تا حد امکان بهتر است از انواع پارتیشن‌ هایی استفاده کنید که مقاوم باشند و در اثر ضربه ‌های نسبتاً سنگین هم آسیب نبینند.

پارتیشن چوبی اداری دو جداره

مزایای پارتیشن چوبی

از جمله مزایای پارتیشن چوبی می توان به موارد زیر اشاره کرد.

● مخفی کردن اتصالات و یراق آلات.

● قابلیت حرکت آسان و بی دردسر.

● سرعت زیاد در ساخت و صرفه جویی در زمان

● کاهش هزینه ها.

● انعطاف پذیری و زیبایی بیش تر در مقایسه با دیوارهای ثابت.

● عدم آسیب رسانی به ساختمان.

● تنوع مناسب جنس و رنگ.

● عمر طولانی

● استفاده مفید از کل فضا.

● مقرون به صرفه بودن.

● قابلیت اجرا در ارتفاع های گوناگون.

● آکوستیک بودن.

● حفظ پیوستگی و یکپارچیگی محیط در عین تفکیک فضاها از یکدیگر.

فواید پارتیشن چوبی

کاربرد پارتیشن چوبی اداری

در فضاهای کاری، برای ایجاد محیط مطلوب به صورت شناور و در کوتاه ترین زمان و همچنین برای جداسازی بخش های مختلف و ایجاد اتاق های مجزا برای هر یک از کارکنان، از پارتیشن های چوبی اداری در طراحی داخلی بهره گرفته می شود. این نحوه تفکیک فضا در کنار این که سبب حفظ نظم و زیبایی در محیط می گردد، باعث می شود کارکنان در زمان کار، آرامش بیش تری احساس کنند و این منجر به راندمان بیش تر آن ها می شود.هم چنین نصب پارتیشن های چوبی به لحاظ اقتصادی نسبت به مصالح ساختمانی دیگر قابل صرفه تر می باشد.
کاریرد پارتیشن چوبی

بهترین نوع پارتیشن اداری دو جداره

رای پاسخ به این ‌که بهترین نوع پارتیشن اداری دو جداره چیست؟ می ‌توان گفت بهترین مدل  پارتیشن ‌های  شیشه‌ ای می ‌باشند. در واقع پارتیشن شیشه ‌ای علاوه‌ بر این ‌که جزو یکی از مدرن‌ ترین و همچنین زیباترین تقسیم کننده ‌های امروزی محسوب می ‌شود، می ‌تواند جلوه‌ محیط را نیز چند برابر کند.

در واقع جلوه‌ پارتیشن ‌های شیشه‌ ای به ‌قدری بالا است که محیط کار شما را به کل تغییر می ‌دهند و می‌ توانند فضا را به یک مکان مدرن و امروزی تبدیل نمایند. البته این پارتیشن ‌های دو جداره شیشه‌ ای، همان‌ طور که مزایای بسیار زیادی هم دارند، معایبی نیز در آن‌ ها دیده می ‌شود. به‌ عنوان مثال پارتیشن شیشه‌ ای نمی ‌تواند به‌ خوبی عیب‌ ها را بپوشاند و همین موضوع باعث می ‌شود تا فضاهایی که دارای عیب و ایرادهایی هستند در نظر افراد مخفی نشوند.

اگر محیط کار شما به گونه ‌ای است که نیازی به پوشاندن فضاها ندارید، می ‌توان از پارتیشن‌ های دو جداره شیشه‌ ای استفاده کنید که مقاومت بسیار عالی دارند و در اثر ضربه‌ های مختلف نیز دچار آسیب نمی ‌شوند.

همچنین لازم به ذکر است که پارتیشن شیشه ‌ای دو جداره معمولاً ضد خش،  وضد ضربه می ‌باشد که در صورت دلخواه شما می‌ توانید آن‌ ها را به ‌صورت دودی یا حتی رنگ ‌های مختلف دیگر نیز سفارش دهید تا حفظ حریم شخصی افراد در اتاق ‌ها بیشتر باشد‌.

پارتیشن ‌های شیشه‌ ای که سراسر تا سقف متصل هستند، بهترین مدل پارتیشن‌ ها می ‌باشند که درست همانند یک اتاق شیشه ‌ای جلوه می‌ کنند. اگر قصد خرید و انتخاب انواع پارتیشن‌ های دو جداره شیشه‌ ای را دارید، حتما به قیمت پارتیشن توجه داشته باشید.

زیرا همان‌ طور که چندین ‌بار ذکر شد پارتیشن‌ های شیشه ‌ای به دلیل شیشه به‌ کار رفته در ساخت آن ها معمولاً گران ‌قیمت ‌تر هستند. اگر شما می ‌خواهید یک پارتیشن ارزان را خریداری کنید بهتر است که به مدل‌ های دیگر پارتیشن ‌های دو جداره هم نگاهی بیاندازید.

بهترین نوع پارتیشن چوبی

تاثیر پارتیشن ها در دکوراسیون محیط

معمولاً امروزه پارتیشن ‌ها را در مکان ‌های مختلفی استفاده می ‌کنند. به‌ عنوان مثال شما می‌ توانید هم پارتیشن‌ های ساده را در منزل خود استفاده کنید و یا هم از مدل پارتیشن هایی که در بالا شرح شد، در محل کار  هم استفاده نمایید. معمولاً این پارتیشن ‌ها نسبت ‌به مدل‌ های متفاوت خود دسته‌ بندی می ‌شوند.

حال پارتیشن دو جداره نمونه ای از بهترین پارتیشن ها برای محل کار است که تأثیرات بسیار زیادی بر روی دکوراسیون دارند. معمولاً پارتیشن ‌های دو جداره، از نظر زیبایی و کیفیت می ‌توانند افراد را از خود راضی نگه‌ داشته و جلوه محیط را چند برابر زیباتر نشان دهند.

در کل باید ذکر کنیم محل کار محیطی است که افراد بسیار زیادی در آن ‌جا رفت ‌و آمد می‌ کنند. از همین ‌رو شما باید توجه کنید تا کوچک ترین جزئیات را هم با دقت بسیار زیادی انتخاب و خریداری نمایید تا در چشم افراد جلوه ناپسندی ایجاد نشود. از همین ‌رو می‌ توان گفت پارتیشن‌ ها تاثیر بسیار زیادی بر روی دکوراسیون و جو محیط و کار دارند.

دکوراسیون پارتیشن چوبی

پارتیشن چوبی مدرن

با رایج شدن فضاهای مجازی در بین کاربران و مخاطبان، امروزه می ‌توان شاهد ایده‌ های مختلفی و نو  از دکوراسیون محیط کار یا منزل بود. به ‌عنوان مثال پارتیشن چوبی مدرن یکی از مهم‌ ترین عناصر بوجود آمده هستند که اغلب در کشورهای خارجی مورد استفاده قرار می ‌گرفتند.

اما اخیرا می‌ توان در کشور ایران هم شاهد رایج شدن آن‌ ها در بین افراد بود که هم برای محیط‌ های عمومی مثل محیط کار و همچنین حتی منازل از انواع مختلف آن‌ ها استفاده  کرد. پارتیشن ها انواع مختلفی دارند. به ‌عنوان مثال با توجه به طرح و سبک خود یا همچنین جنس دسته ‌بندی ایجاد شده و مورد استفاده اشخاص قرار می‌ گیرند.

پارتیشن‌ های اداری امروزه در محیط ‌های کار مشاهده می ‌شوند. این پارتیشن‌ ها یک نظم دهنده بسیار عالی برای محیط کار و همچنین فضایی نسبتاً شلوغ هستند . در ادامه با ما همراه باشید تا هر آنچه که راجع ‌به انواع پارتیشن اداری نیاز دارید را برای شما شرح دهیم. همچنین ذکر کنیم که برای انتخاب یک پارتیشن چوبی مدرن مناسب محل کار باید به چه نکاتی توجه داشته باشید.

پارتیشن چوبی مدرن

پارتیشن پرتابل

یکی از انواع پارتیشن ‌هایی که امروزه مورد استفاده بسیار زیاد قرار می ‌گیرند و می ‌توان گفت جزو دسته پارتیشن ‌های مدرن برای محل کار محسوب می ‌شوند، پارتیشن‌ های پرتابل هستند. این پارتیشن‌ ها طراحی متفاوتی با تمام پارتیشن هایی که تا کنون دیده ‌ایم، دارند. یعنی اگر بخواهیم به زبان ساده‌ تر بیان کنیم می ‌توان گفت پارتیشن پرتابل، پارتیشن ‌های بسیار سبک و کم‌ وزنی هستند که می‌ توان آن ‌ها را به‌ راحتی جا به جا نمود و استفاده کرد.

کاربری راحت، وزن سبک، قیمت مناسب، طراحی زیبا و … دلایلی هستند که باعث شدند ، افراد پارتیشن پرتابل را به پارتیشن‌ های قدیمی مثل آلومینیومی یا شیشه‌ ای ترجیح دهند. البته باید ذکر کنیم که امروزه هنوز هم انواع پارتیشن ‌ها با جنس های متفاوت مورد استفاده قرار می‌ گیرند. اما اگر جزو دسته اشخاصی هستید که می ‌خواهید محیط کار شما به ‌روز و  دکوراسیون عالی تکمیل و بی ‌نقصی داشته باشد؛ بهتر است که از انواع پارتیشن پرتابل استفاده نمایید.

پارتیشن پرتابل

پارتیشن پرتابل چه مزایایی دارد؟

در کل پارتیشن‌ ها نقش تقسیم کننده و جداکننده فضاها را به‌ عهده دارند. از همین ‌رو می ‌توان گفت که یکی از بارزترین مزایای پارتیشن پرتابل همین موضوع می‌ باشد و می‌ تواند به‌ راحتی فضاها از یکدیگر تفکیک کند. حال مزایا و ویژگی های بسیار دیگری در خصوص این مدل پارتیشن ها وجود دارد که عبارت اند از:

  • جا به جایی راحت

معمولاً پارتیشن‌ ها به ‌عنوان یک دیوار پیش ‌ساخته نیز شناخته می ‌شوند. از همین ‌رو جابجایی آن ‌ها اهمیت بسیاری دارد و باید به‌ گونه‌ ای باشد تا افراد بتوانند به‌ راحتی از آن‌ ها استفاده نمود. پارتیشن پرتابل یکی از مهم ‌ترین مزایای آن جابجایی راحت می ‌باشد.

یعنی این‌ که شما می‌ توانید از این مدل پارتیشن به‌ عنوان یک در نیز استفاده کنید. زیرا قابلیت جمع یا باز و بسته شدن دارند و کار را نیز برای افراد راحت می ‌سازنند. شما با استفاده نمودن از این مدل پارتیشن اداری می‌ توانید هم فضا را تفکیک کنید و هم با بستن پارتیشن فضاها را پنهان کنید.

البته مدل ‌های دیگری از این مدل پارتیشن‌ ها وجود دارد که انتخاب آن نسبت ‌به سلیقه‌ هر فردی متفاوت است. اما در کل می ‌توان گفت جابجایی آن ‌ها بسیار راحت است و نیاز نیست همانند مدل پارتیشن ‌های دیگر تا سقف نصب شوند و قابل تحرک هم نباشند. شما همانند یک درب می ‌توانید آن ها را باز و بسته یا حتی جابجا کنید.

  • قیمت مقرون به صرفه

یکی دیگر از مهم ترین مزایا پارتیشن های پرتابل، قیمت مقرون به صرفه ان ها نسبت به دیگر پارتیشن ها می باشد. آن ها با زیبایی و منحصر به فرد بودن خود، قیمت بسیار مقرون به صرفه ای هم دارند. توجه داشته باشید که پارتیشن پرتابل انواع و طرح های مختلفی دارند.

از همین رو قیمت آن ها متفاوت است‌. یعنی با توجه به مدلی که انتخاب می کنید، قیمت پارتیشن ها متفاوت است. اما به طور کلی تمام مدل های پارتیشن پرتابل، قیمت بسیار مقرون به صرفه ای دارند و افراد از خرید آن ها سود می کنند. برای بهره مند شدن از یک قیمت مقرون به صرفه، شما باید به نکات مهمی توجه داشته باشید‌. مثلا انتخاب کردن یک فروشگاه معتبر در این خصوص اهمیت بسیار زیادی دارد. این فروشگاه ها هم می توانند پارتیشن های اداری معتبری را به شما ارائه دهند و هم قیمت آن ها بسار مقرون به صرفه است.

  • زیبایی محیط

از آنجایی که محیط کار باید در چشم افراد زیبا نشان داده شود، دکوراسیون باید کامل و بی نقص باشد. معمولا همان طور که در مطالب بالا هم بیان شد، پارتیشن ها کار تفکیک فضاها را بر عهده دارند و از همین رو باید پارتیشن انتخابی زیبا باشد تا آسیبی به جلوه وارد نکند. حال پارتیشن پرتابل، طراحی بسیار زیبایی دارد.

به نوعی که شما می توانید حتی از برخی آن ها، به عنوان یک دیوار پیش ساخته مزین شده با کاغذ دیواری استفاده نمایید. توجه کنید که پارتیشن های پرتابل، برای این که بهتر خود را در فضا نشان دهند، باید حتما در جای مخصوص نصب شوند. از همین رو زمانی که باز و بسته می شوند طرح های خود را نشان داده و به زیبایی محیط اطراف می افزایند.

انتخاب طرح و مدل های پارتیشن نسبت به سلیقه هر فردی متفاوت است. همچنین آن ها را می توان در ابعاد، سایز، رنگ های مختلفی تهیه نمود. اگر شما هم جزو دسته افرادی هستید که به محیط دکوراسیون منزل خود اهمیت بسیاری می دهید، پیشنهاد  می کنیم که برای زیباتر شدن محیط دکوراسیون، حتما از پارتیشن های پرتابل استفاده نمایید.

  • تفکیک فضاها

پارتیشن پرتابل می تواند به خوبی فضا را از یکدیگر جدا سازد. یعنی اینکه اگر شما محیطی دارید که باید از هم جدا شوند، می توانید با استفاده از این مدل پارتیشن ها، کار تقسیم را انجام دهید. همچنین آن ها پوشاننده خوبی نیز می باشند. شاید هر فردی یک مدل طرح پارتیشن را برای محیط کار خود انتخاب کند، اما در کل تمام طرح ها به گونه ای هستند که همانند یک دیوار پیش ساخته عمل می کنند و می توانند به خوبی فضا را بپوشانند.

نکته جالبی که درمورد این پارتیشن ها وجود دارد، این است زمانی باز می شوند، به هیچ عنوان کسی نمی تواند تشخصی دهد، آن ها یک پارتیشن هستند یا دیوار واقعی؛ زیرا کاملا با جلوه صاف و شفافی دارند و همانند دیوار واقعی عمل می کنند.

پارتیشن قابل حمل

دلایل استفاده از پارتیشن چوبی پرتابل

با توجه به مطالبی که در بالا بیان شد شاید سوالی به وجود آید که چرا باید از پارتیشن های پرتابل استفاده نماییم. در واقع این پارتیشن ها مزایای بسیار زیادی دارند که در بالا هم اشاره های به آن ها کردیم‌. حال اگر بخواهیم به موضوعات اصلی که شما را مجاب می کند تا پارتیشن پرتابل را خریداری کنید بپردازیم، عبارت اند از:

  • نظم دهی

اگر محیط کار شما فضاهای بسیار زیادی برای پوشاندن دارد یا حتی  یک فضای بدون اتاق است، باید حتما از انواع پارتیشن‌ ها، مخصوصاً پارتیشن پرتابل استفاده نمایید تا بتوانند به آن نظمی دهند. برخی از افراد با این عقیده که پارتیشن‌ ها فضا را شلوغ کرده، از خرید آن‌ ها اجتناب می‌ کنند اما باید ذکر کنیم اصلا این ‌گونه نیست و پارتیشن‌ ها مزایایی بسیار زیادی دارند که قطعا تا کنون متوجه آن‌ ها شده‌ اید.

آن‌ ها اصلا باعث شلوغی فضا نشده و همچنین حتی باعث می‌ شوند تا محیط به‌ هم‌ ریخته و شلوغ فضای کار، به یک محیط منظم تبدیل شود. البته لازم به ذکر است بیان کنیم که برای استفاده نمودن از پارتیشن پرتابل شما باید حتما به نکات مهمی توجه داشته باشید.

به ‌عنوان مثال حتما باید از مشاوران و افرادی که در این خصوص تجربه دارند استفاده نمایید تا با یک مشاوره عالی بهترین نوع پارتیشن را برای محیط کار خود انتخاب نمایند. این ‌گونه بدون اطلاعات نا کافی باعث به وجود آوردن فضای ناپسندی در محل کار خود می شوید و مشتریان هم از دکوراسیون استقبال نمی ‌کنند. زیرا همان‌ طور که برای همه ما مشخص است، محیط کار فضایی است که باید زیبا باشد تا مشتریان و افراد زیادتری به آن جذب شوند.

  • دکوراسیون مدرن

استفاده نمودن از پارتیشن پرتابل باعث ایجاد فضایی مدرن و دکوراسیون محیط کار شما می ‌شود. اگر می‌ خواهید که محیط کار بی ‌نقص و جلوه بسیار عالی داشته باشد، پیشنهاد می ‌کنیم که حتما از طرح‌ های کلاسیک پارتیشن پرتابل استفاده نمایید.

از آنجایی ‌که این مدل پارتیشن‌ ها متحرک هستند؛ یعنی این‌ که هم شما می ‌توانید آن ‌ها را باز کنید یا ببندید، بهتر است طرحی را انتخاب نمایید که باز و  بسته می ‌شوند، جلوه زیبایی را برای محیط شما به وجود آورند. با مشاهده مدل‌ ها و طرح‌ های موجود در وب‌ سایت، می‌ توانید تقسیم کننده خود را که مناسب با محیط و فضای دکوراسیون محل کار باشد، انتخاب نمایید.

پارتیشن پرتابل

نکاتی که در خصوص انتخاب و خریداری پارتیشن باید به آن ها توجه کنید

نکات مهمی در خصوص خرید پارتیشن وجود دارد که شما با رعایت کردن آن ‌ها می‌ توانید بهترین مدل پارتیشن را برای محیط کار خود انتخاب نمایید. به‌ عنوان مثال انتخاب کردن یک مجموعه خوب در این خصوص اهمیت بسیاری دارد.

در مطالب بالاتر و زمانی‌ که قیمت پارتیشن‌ را شرح دادیم، به این‌ موضوع اشاره بسیار زیادی کردیم. در واقع باید شما حتما یک مجموعه و یک وب‌ سایت معتبر که تجربه بسیار زیادی در خصوص فروش و طراحی انواع پارتیشن‌ ها دارد را انتخاب کنید تا مشکلاتی برای نصب طراحی و همچنین ساخت پارتیشن و تقسیم کننده فضا به وجود نیاید.

پارتیشن ها برای تقسیم کردن فضا، پوشاندن عیب ‌های محیط و غیره کاربرد دارند که بدون‌ شک تاکنون متوجه آن‌ ها شده‌ اید. اما اگر بخواهیم توضیح گسترده‌ تری دهیم، می ‌توان گفت پارتیشن ‌ها زمانی که خوب طراحی شوند، می‌ توانند اتاق‌ هایی را در فضا به وجود آورند.

به‌ عنوان مثال اگر شما یک مکان مستطیلی مانند دارید که هیچ واحد اتاق یا هیچ قسمتی ندارد تا کارمندان به ‌راحتی کار خود را در آن‌ ها انجام دهند، باید توجه داشته باشید که اتاق‌ هایی را طراحی کنید تا کارمندان بتوانند مدت کاری خود را بهتر بگذرانند.

شما برای انتخاب و خرید انواع پارتیشن ‌های اداری باید اول به دکوراسیون محیط کاری خود توجه داشته باشید. به‌ عنوان مثال اگر سبک دکوراسیون محل کار به گونه‌ ای است که می ‌توانید از انواع پارتیشن ‌های شیشه ‌ای در آن استفاده کنید، این موضوع را به مجموعه مدنظر خود اطلاع دهید تا آن‌ ها هم در خصوص تولید و طراحی پارتیشن‌ های شیشه‌ ای اقدام کنند.

نکته بعدی مهم توجه داشتن به سلیقه خودتان است. سعی کنید طبق سلیقه و روحیات خود برای خرید پارتیشن اقدام نمایید. این‌ گونه هم از محیط کار احساس رضایت کافی دارید و هم می‌ دانید چه‌ گونه پارتیشن را با دیگر دکوراسیون محیط کار ست کنید تا جلوه مناسبی داشته باشد.

خرید پارتیشن چوبی
برای شروع یک پروژه با ما تماس بگیرید

ایمیل مجموعه
nimashafeei71@gmail.com
شماره تماس
021-44573402