بنر دکور مغازه

دکور مغازه

همانطور که می دانید، امروزه در سطح بازار مغازه های بسیاری شروع به فعالیت نموده اند و به همین خاطر موضوع دکور مغازه ها بسیار حائز اهمیت است.
لازم است بدانید هر مقدار دکوراسیون مغازه و دفاتر جذاب تر باشد، فروش بیش تر می شود و می توان درآمد کلانی را از این طریق کسب نمود.
در این قسمت از مقاله قصد داریم تا نکات لازم درباره دکوراسیون مغازه، دفتر و سالن آرایشگاه را به طور کامل برای تان شرح دهیم. لذا خواهشمندیم تا انتها با ما همراه بمانید و مطالب ذکر شده را بررسی و مطالعه نمایید.

 

دکور مغازه

برای مشاهده برخی از نمونه کارهای طراحی شده در زمینه دکوراسیون سالن زیبایی، دکوراسیون شرکت ها، دکوراسیون بیمه و … به نمونه کار دکور مغازه مراجعه کنید

اصول طراحی دکور مغازه جهت فروش بیشتر

برای این که بتوانید یک دکور مناسب برای مغازه خود ایجاد نمایید، می بایست به نکات و عوامل متعددی توجه کنید که برخی از آن ها عبارت اند از:

 • ویترین جذاب

اولین موردی که می بایست در دکور مغازه به آن توجه داشته باشید، تهیه ویترین جذاب است. طراحی ویترین نقش مهمی را در فروش بیشتر خواهد داشت، لذا پیشنهاد می دهیم تا به بهترین نحو محصولات تان را در ویترین بچینید تا مشتری ها به هنگام عبور از درب مغازه و تنها با یک نگاه، به مغازه تان جذب شده و به خرید از شما نیز بپردازند.

شما می توانید محصولاتی را در ویترین تان بچینید که جذابیت بیش تری را در بر دارند و می توانند مشتری ها را ترغیب به ورود به داخل مغازه نیز نمایند.

 • دکوراسیون فضای داخلی مغازه

از دیگر نکاتی که می بایست به آن توجه کنید، ایجاد دکوراسیون داخلی زیبا در مغازه تان است. همانطور که چندی قبل به آن اشاره نمودیم، مشتری می تواند تنها با یک ویترین فوق العاده و جذاب ترغیب به ورود به مغازه شود و خرید خود را در کم ترین زمان ممکن انجام دهد.

حال اگر دکوراسیون داخلی اصولی نباشد، فرد نه تنها به خرید نمی پردازد، بلکه دیگر به مغازه مد نظر مراجعه نخواهد کرد.

برای این که بتوانید دکوراسیون فضای داخلی مغازه تان را به بهترین نحو ایجاد نمایید، می بایست در ابتدا به متراژ آن توجه داشته باشید.

اگر مغازه تان در دسته مغازه های کوچک و با متراژ پایین قرار می گیرد، به شما پیشنهاد می دهیم تا دکوراسیون آن را در تناژ های رنگی روشن انتخاب نمایید. رنگ های روشن می توانند باعث بزرگ جلوه دادن یک مکان شوند و مزایای بسیاری را با خود نیز به همراه داشته باشند.

اما اگر متراژ مغازه تان بالا تلقی می شود و محصولات تان نمی توانند به خوبی خود را به رخ بکشند، به شما توصیه می نماییم دکوراسیون مغازه را در رنگ های تیره نیز انتخاب کنید.

دکور مغازه لباس مجلسی
 • استفاده از وسایل تزیینی

از دیگر موضوعاتی که می بایست در دکور یک مغازه به آن دقت داشته باشید، استفاده از وسایل تزیینی جذاب نیز است.

شما می توانید در داخل مغازه و حتی ویترین مغازه تان از وسایل تزیینی به خوبی بهره مند گردید. اما سعی کنید این اجسام را به گونه ای در مکان مد نظر قرار دهید تا جلوه مغازه تان بیش تر شود و افراد را به خوبی ترغیب به خرید نماید.

 • قفسه بندی مغازه

یکی از مهم ترین عواملی که در دکور مغازه می تواند بر روی فروش بیش تر تاثیر داشته باشد، قفسه بندی جذاب و همچنین اصولی است.

بسیاری از افراد ممکن است با خود بپرسند قفسه بندی ها چگونه می توانند باعث فروش بیشتر محصولات شوند؟

در پاسخ به چنین سوالاتی باید بگوییم قفسه ها به همراه خود نظم و ترتیب را به ارمغان می آورند و این موضوع خود به تنهایی می تواند باعث رضایت مشتریان گردد و فروش بیش تری را از آن صاحبان مغازه ها نماید.

اما از طرف دیگر، قفسه ها قادر اند مقدار قابل توجهی از اجناس را در خود جای دهند و در یک نگاه تنوع محصولات را به مشتری ها نشان دهند.

اگر می خواهید با یک دکور اصولی برای مغازه خود فروش تان را افزایش دهید، به شما پیشنهاد می دهیم تا به قفسه بندی در مغازه تان نیز بپردازید.

 

دکور مغازه جواهر فروشی
 • عدم شلوغ نمودن مغازه

برخی از افراد گمان می کنند برای داشتن یک دکوراسیون مناسب، می بایست فضای مغازه را با وسایل گوناگون شلوغ نمایند. اما این کار می تواند تنها باعث کاهش مشتریان گردند.

به همین خاطر به شما توصیه می کنیم تا در حد امکان دکور مغازه تان را به ساده ترین نحو انتخاب نمایید.

 • نور پردازی مناسب

اگر می خواهید فروش بیش تری را شاهد باشید و مشتریان پر و پا قرص تان را از دست ندهید، می بایست نور پردازی مغازه را به بهترین نحو انجام دهید.

هر مقدار نور یک مغازه افزون تر باشد، می توان گفت محصولات خودنمایی بیش تری می کنند و جلوه زیبا تری را خواهند داشت.

افراد می توانند از چراغ های کوچک و بزرگ استفاده نموده و یک دکور زیبا و منحصر به فرد را برای مغازه خود به ارمغان آورند.

دکور مغازه لباس عروس

دکور دفتر

امروزه تمامی شرکت ها و سازمان ها دارای دفتر های گوناگونی می باشند که هر یک از آن ها به کارمندان و مدیران آن شرکت تعلق می گیرد.

حال دقت داشته باشید مشتری ها به هنگام ورود به چنین سازمان هایی، در ابتدا به دفاتر مراجعه می کنند و به همین خاطر می توان گفت دکور دفاتر می تواند نقش چشمگیری را در فروش داشته باشد.

برای این که بتوان یک دکوراسیون مناسب را برای مغازه ها به ارمغان آورد، می بایست به نوع فعالیت در آن دفتر اشاره نمود.

به عنوان مثال،  دفاتر بیمه با دفاتر پیش خوان در دکور شان می بایست تفاوت های چشمگیری باشد و در غیر این صورت افراد نتیجه منفی را شاهد خواهند بود. برخی از نکات لازم برای دکور دفاتر به شرح زیر می باشد:

 • رعایت اصول ارگونومیک

اولین و مهم ترین نکته ای که می بایست در دکور دفاتر کار به آن توجه داشته باشید، رعایت اصول ارگونومیک است.

افراد باید توجه داشته باشند تمامی میز و صندلی های دفتر خود را با توجه به اصول ارگونومیک تهیه کنند تا کارمندان و کارکنان دفتر مد نظر با مشکلاتی در رابطه با ستون فقرات شان مواجه نگردند.

همان گونه که می دانید، میز و صندلی های غیر استاندارد می توانند ستون فقرات انسان ها را به شدت مورد آسیب قرار دهند و به همین خاطر پیشنهاد می شود تا چنین وسایلی را با دقت و با توجه به نکات متعددی خریداری نمایید.

 • قرار گیری میز ها در بهترین نقاط دفتر

از دیگر موضوعاتی که می بایست به آن توجه نمایید، قرار گیری میز ها در بهترین نقاط دفتر کار است. همان گونه که می دانید، از مهم ترین ارکان دفاتر میز ها تلقی می شوند و به همین خاطر برای بهبود دکور می بایست در نقاط مناسبی قرار گیرند.

مشتری برای این که بتواند فرد مد نظر خود را بیابد و خدمات مورد نظرش را دریافت نماید، می بایست به تمامی میز های موجود در دفتر کار مسلط باشد.

دکور دفتر
 • ایجاد نظم با قفسه ها

برای این که بتوانید با ایجاد نظم در بهبود دکوراسیون دفتر تان نقش داشته باشید، می توانید از قفسه های گوناگون نیز استفاده فرمایید.

وسایل تزیینی و دکوری کوچک را می توان در این قفسه ها نیز قرار داد و بدون هیچ بی نظمی، جلوه فوق العاده ای را برای دفتر به ارمغان آورد.

همانطور که تاکنون متوجه شده اید، دکوراسیون شیک و بی نقص می تواند نقش بسزایی را در فروش داشته باشد و مدیران دفاتر می بایست این موضوع را نیز حائز اهمیت شان قرار دهند.

 • قرار دادن گل و گیاهان در دفتر

از دیگر نکاتی که به هنگام تغییر دکور دفاتر می بایست آن را مد نظر قرار دهید، استفاده از گل و گیاهان می باشد. گیاهان می توانند آرامش بسیاری را با خود برای کارکنان یک مجموعه به ارمغان آورند و در عین حال جلوه فوق العاده ای را به محیط های کاری ببخشند.

هر مقدار دکور یک دفتر بهتر باشد، قطعا افزایش خرید را می توان شاهد بود. به همین خاطر توصیه می گردد تا از گل و گیاه های آپارتمانی در قفسه های موجود در دفتر تان استفاده نمایید و از آن ها نیز مراقبت کنید.

 • نور کافی

هر مقدار از وسایل دکوری گوناگون استفاده کنید، اگر نور لازم در دفتر وجود نداشته باشد نمی توانید جلوه آن ها را به رخ بکشید. بهترین منبع نور برای دفاتر کار، نور طبیعی تلقی می شود.

اما اگر نورگیر دفتر شما مناسب نیست، می توانید از نور های مصنوعی و چراغ های گوناگون بهره مند گردید.

دکور دفتر مدرن

دکور سالن آرایشگاه

بسیاری از افراد گمان می کنند تنها اخلاق حرفه ای می تواند در سالن های آرایشگاه کافی باشد، اما باید بگوییم که این موضوع نادرست تلقی می شود و دکور یک موضوع مهم در سالن های آرایشی نیز محسوب می گردد.

سالن های آرایشگاه مردانه و زنانه هر دو می بایست از کفپوش های زیبا و کاغذ دیواری های منحصر به فرد بهره مند گردند تا فضای مناسبی برای آرایشگران و مشتری ها به وجود آید.

در واقع هر مقدار یک فضا آرامش بخش تر تلقی شود، مشتریان آن را انتخاب خواهند نمود و در این صورت افزایش مشتری را شاهد خواهیم بود. حال اگر می خواهید بدانید دکوراسیون سالن آرایشگاه را می توان به چند صورت انجام داد، به شما توصیه می کنیم تا در ادامه با ما همراه بمانید و مطالب ذکر شده را مورد مطالعه و بررسی تان نیز قرار دهید.

دکور سالن آرایشگاه

ایجاد و طراحی دکور سالن آرایشگاه به سبک کلاسیک

اولین سبکی که می توانید برای طراحی دکور سالن آرایشگاه تان مد نظر قرار دهید، سبک کلاسیک می باشد. دقت داشته باشید در سبک کلاسیک از مبلمان استفاده می گردد که این موضوع می تواند باعث رضایت هر چه بیش تر مشتری های یک آرایشگاه شود.

به عنوان مثال، در هر یک از سالن های آرایشگاهی ممکن است روزانه چندین نفر مراجعه نمایند. حال اگر مبلمان در سالن وجود نداشته باشد، مشتری ها می بایست تمام مدت را به صورت ایستاده در سالن بمانند که این موضوع خستگی بسیاری را به همراه خواهد داشت.

افراد می توانند در این سبک، وسایل دکوری از جنس چوب را برای سالن شان خریداری نمایند و جلوه فوق العاده ای را نیز به ارمغان آورند.

حال ممکن است برخی از افراد با خود بپرسند در دکوراسیون کلاسیک می بایست نظم رعایت گردد؟ در پاسخ به چنین سوالاتی لازم است بگوییم در دکوراسیون داخلی باید حتما از تقارن و نظم پیروی شود تا جلوه زیبایی برای سالن نیز به وجود آید.

دکور سالن آرایشگاه کلاسیک

ایجاد و طراحی دکور سالن آرایشگاه به سبک ویکتوریایی

از دیگر سبک هایی که افراد می توانند برای دکور مغازه و سالن آرایشگاه به آن نیز توجه نمایند، سبک ویکتوریایی است.

حال ممکن است برخی از افراد با این سبک به خوبی اشنا نباشند، به همین منظور باید بگوییم که در سبک ویکتوریایی می بایست حتما از وسایل لوکس و نسبتا لاکچری استفاده نمود.

این سبک می تواند مشتری ها را به خوبی به خود جذب کرده و رضایت آن ها را به دست آورد. لذا به شما پیشنهاد می دهیم اگر بودجه کافی برای خرید وسایل لوکس و گران قیمت را دارید، حتما از این سبک نیز بهره مند گردید و مشتری های بیش تری را به سمت خود سوق دهید.

در واقع با ایجاد و طراحی دکور سالن آرایشگاه به سبک ویکتوریایی، شما زبانزد عام و خاص خواهید شد و می توانید رغیب سرسختی برای دیگر سالن های آرایشگاهی نیز محسوب گردید.

دکور سالن ویکتوریایی ویکتوریایی

ایجاد و طراحی دکور سالن آرایشگاه به سبک مدرن

آخرین سبکی که آرایشگران گرامی می توانند آن را حائز اهمیت قرار دهند، سبک مدرن نیز می باشد. این سبک امروزه مورد توجه افراد بسیاری قرار گرفته است و به همین منظور در سالن های آرایشگاه مختلف می توان آن را مورد مشاهده قرار داد.

در سبک مدرن، از اشکال هندسی به شدت استفاده می شود و به همین خاطر سالن های آرایشگاه قادر خواهند بود از میز های مستطیل و مربع شکل نیز استفاده نمایند.

اگر قصد انتخاب دکور به سبک مدرن را دارید، به شما پیشنهاد می دهیم تا میز ها را در ارتفاع و ابعاد کوچک تری خریداری نمایید.

دقت داشته باشید که در سبک مدرن، به هیچ وجه از وسایل تزیینی متنوع استفاده نخواهد شد و تنها می توان گل و گیاه های آپارتمانی کوچک را نیز در این سبک مد نظر قرار داد.

دکور سالن آرایشگاه مدرن

برای دکور سالن آرایشگاه می توان از چه وسایلی استفاده کرد؟

حال اگر سبک مورد نظر تان را انتخاب کرده اید و می خواهید بدانید می توان از چه وسایل دکوری در آن می توان استفاده نمود، می توانید موارد ذکر شده را نیز مورد مطالعه قرار دهید.

 1. ست میز آرایش

اولین دکوری که برای هر یک از سالن های آرایشگاهی ضروری تلقی می شود، می توان به ست میز آرایش اشاره کرد.

این ست ها را می توان در جنس های گوناگونی مورد خریداری قرار داد که انتخاب آن می بایست با توجه به بودجه و سلیقه افراد نیز صورت گیرد.

در هنگام خرید تان توجه داشته باشید تا از میز های آرایشی خریداری کنید که دارای آینه های بزرگ هستند. این آینه ها می توانند به خوبی رضایت مشتریان تان را به دست آورده و رونق کسب و کار شما را به همراه خود داشته باشند.

 1. استفاده از آینه های تک

از دیگر وسایل دکوری که می توانید آن را در دکوراسیون سالن آرایشگاه خود نیز مورد استفاده قرار دهید، آینه های تک می باشد.

این آینه ها را لزوما می بایست با قاب های بزرگ و با رنگبندی های زیبا مورد خریداری قرار داد تا بتواند جلوه منحصر به فرد و زیبایی را با خود به ارمغان آورد.

اگر تمایل داشته باشید، می توانید از آینه های کوچک را در کنار یک دیگر قرار داده و یا به عبارت دیگر در سالن تان آینه کاری انجام دهید.

البته هنر آینه کاری نیازمند به تبهر خاصی است و افراد متبهر نیز باید به انجام این کار بپردازند تا مشکلات متعددی به وجود نیاید.

 • استفاده از تابلو های هنری

اگر سبک دکور سالن آرایشگاه تان کلاسیک می باشد، می توانید استفاده از تابلو های هنری را نیز مد نظر قرار دهید. این تابلو ها می توانند نظر مشتری ها را به خوبی به خود جلب نماید.

دقت داشته باشید تابلو هایی که خریداری می کنید، با موضوع زیبایی و آرایش مرتبط بوده و از خرید تابلو های غیر مرتبط تا حد امکان خودداری فرمایید تا بازخورد منفی را از مشتریان تان شاهد نباشید.

در این قسمت از مقاله سعی نمودیم تا شما را با دکور مغازه، دفاتر و سالن های آرایشگاه به خوبی آشنا کنیم. امیدواریم با مطالعه مطالب فوق بتوانید سوالات و ابهامات ذهن تان را برطرف کرده و به راحتی یک سبک را برای دکوراسیون محل کارتان نیز انتخاب نمایید.

وسایل دکور سالن آرایشی
برای شروع یک پروژه با ما تماس بگیرید

ایمیل مجموعه
nimashafeei71@gmail.com
شماره تماس
021-44573402